Конспекти занять з технології. Планування уроків технології "як скласти план-конспект уроку з технології"

    Концепція уроку технології.

    Типи та структура уроку технології.У методиці викладання технології виділяються: комбінований урок, теоретичний урок, практичний урок, урок-лабораторна робота, урок з вирішення технічних завдань, контрольно-перевірочний урок.

    Планування - основа правильної організації виховного процесу. Планування буває перспективне та поточне.

    Цілі:

    визначити логічну послідовність вивчення програмних тем та навчального матеріалу всередині кожної з них.

    намітити співвідношення між обсягами теоретичних відомостей та практичних робіт.

    намітити відповідні форми та методи навчання.

Перспективний план відображає:

    Об'єкт праці

    Практичну роботу

    Домашню підготовку учнів

    Технічні засоби навчання

    Роздатковий матеріал

    Навчально-наочні посібники

    Лабораторні роботи

    Контрольні роботи, заліки, захист проектів

    Інструктаж з техніки безпеки

Хороший план-конспект уроку – умова високого рівня навчальної роботи педагога та учня.

4. Алгоритм складання плану – конспекту заняття з “Технології”.

Розділ 1.Дидактичне обґрунтування уроку.

Розділ.2.Варіанти конструювання цілей, що розвивають.

Розділ.3.Варіанти конструювання виховних цілей.

Розділ 4.Варіанти конструювання профорієнтаційних цілей.

5. Хід уроку.

6. План-конспект уроку технології.

Під уроком технології розуміється заняття, у якому учні, об'єднані у групу (клас), під керівництвом вчителя чи самостійно опановують технологічними знаннями, вміннями і навичками. Кожен урок є складовою, ступінь чи ланка у процесі. Разом з тим, урок – це відносно самостійний і логічно завершений етап на шляху оволодіння знаннями, вміннями та навичками учнями.

Головні вимоги до уроку технології:

    Чіткість та ясність основних навчально-виховних цілей, які мають бути досягнуті в результаті проведення заняття.

    Правильний підбір навчального матеріалу для уроку загалом та кожної його частини (викладення та закріплення теоретичного матеріалу, організація практичної роботи учнів тощо). Матеріал підбирається з цілей і теми уроку, і навіть рівня попередньої підготовки учнів. Для організації під час уроку практичної роботи дуже важливий підбір об'єктів праці, тобто. виробів, які виготовляють учні.

    Вибір найбільш доцільних методів навчання кожного уроку. У цьому враховується специфіка навчального матеріалу, рівень підготовки учнів, матеріальне оснащення, досвід самого вчителя.

    Організаційна чіткість уроку: своєчасний початок та закінчення, розподіл часу на кожен етап тощо.

    Досягнення цілей уроку. Засвоєння навчального матеріалу всіма учнями. Виконання розвиваючої та виховної функції уроку.

Типи та структура уроку технології

У методиці викладання технології для кваліфікації уроків використовуються різні ознаки: з переважання вивчення теоретичних знань або практичних робіт, за домінуючими дидактичними цілями та завданнями, за основними методами навчання. За цими ознаками виділяються: комбінований урок, теоретичний урок, практичний урок, урок-лабораторна робота, урок у вирішенні технічних завдань, контрольно-перевірочний урок.

Типи уроків технології відрізняються одна від одної своєю структурою. Під цим розуміється сукупність елементів, що входять до уроку, їх послідовність та взаємозв'язок. Розглянемо окремі типи уроків та його структуру.

Комбінований урокє як би з'єднання елементів теоретичного і практичного занять.

Структура комбінованого уроку: організаційна частина; повідомлення теми та цілей заняття; опитування учнів з вивченого матеріалу; викладення нового навчального матеріалу та його закріплення; вступний інструктаж; пробне виконання прийомів практичної роботи; самостійна практична робота учнів та поточне інструктування вчителя; підсумкова частина.

Теоретичний урокзаймає, зазвичай, трохи більше 1 акад.ч., у більшості випадків проводиться у складі двогодинного заняття. На цих заняттях учні знайомляться з елементами матеріалознавства, опановують конкретну технологію перетворення матеріалів, енергії або інформації. Вони навчаються також читання креслень та ескізів, роботи з технологічними картами, знайомляться з питаннями організації, загальними правилами безпеки та охорони праці, вимогами гігієни та виробничої санітарії.

Практичний урокставить за мету безпосереднє освоєння учнями робочих прийомів виконання технологічних операцій, формування умінь і навичок і займають основне місце в системі уроків за тією чи іншою конкретною технологією.

Практичні уроки відіграють велику роль у розвитку учнів культури трудових рухів та формуванні загальної технологічної культури.

Урок-лабораторна робота.Ці уроки є різновидом практичних, оскільки у них учні займаються переважно самостійної роботою, але вона носить не трудовий, а дослідницький характер. Лабораторні роботи з технології пов'язані зазвичай із вивченням матеріалів, дослідженням їх механічних, технологічних та інших властивостей. Вони зазвичай не вимагають тривалого часу, тому проводяться протягом однієї академічної години.

Орієнтовна структура уроку-лабораторної роботи наступна: організаційна частина; повідомлення цілей та теми заняття; виклад теоретичного матеріалу, на якому заснована лабораторна робота та його закріплення; видача завдання на лабораторну роботу; виконання її учнями; підбиття підсумків лабораторної роботи та всього уроку.

Урок з вирішення технічних завданьзаймає як би проміжне положення між теоретичними та практичними заняттями. На ньому учні вирішують у розрахунково-технічному плані завдання конструкторської та технологічної підготовки виробничих процесів. Ці уроки присвячені питанням конструювання та моделювання виробів; складання креслень та ескізів на них; планування технологічних процесів та розроблення технологічних карт.

Орієнтовна структура уроку вирішення технічних завдань така: організаційна частина; повідомлення теми та цілей заняття; виклад теоретичного матеріалу.

Контрольно-перевірочний урокмає на меті отримання даних про рівень технологічної підготовки учнів, ступінь міцності засвоєння ними технічних знань, умінь та навичок. Ці уроки проводяться зазвичай наприкінці чверті, півріччя, навчального року, дозволяючи здійснювати періодичну атестацію учнів за технологією.

Орієнтовна структура контрольно-перевірочного уроку: організаційна частина; повідомлення теми та цілей заняття; видача завдання на контрольну практичну роботу; виконання контрольної роботи; підбиття її підсумків та уроку в цілому.

Навчально-дидактичне забезпечення уроків.

Визначний психолог П.П. Блонський вважав, що основна помилка вчителів полягає в тому, що вони ніби готують дітей до життя, забуваючи, що роки, проведені в школі, – це не підготовка, а саме життя. Справді, кожен урок має допомагати школярам в усвідомленні оточуючого, готовності брати участь у вирішенні посильних побутових та суспільних проблем. Насправді це досягається, на жаль, не кожному занятті, і головна причина тому – слабке дидактичне забезпечення.

Якщо вчитель виконує на дошці креслення, він повинен бути чітким, акуратним, з дотриманням усіх вимог, інакше всі допущені ним усі допущені помилки перекочують у робочі зошити учнів. Технологічні карти, закриті поліетиленовою плівкою, служать довго, і можна бути впевненим, що це вчить дітей дбайливому ставленню до речей. Еталонний виріб, що демонструється групі, виконуватиметься більш старанно та якісно, ​​формуючи естетичний смак учнів та їхню вимогливість до себе.

Усе це важливі атрибути навчально-виховного процесу, які мають залишатися у зору педагога. Зрозуміло, що такий досвід приходить згодом. Тим важливіше для вчителя-початківця виробити в себе звичку можливо більш повного і всебічного навчально-дидактичного забезпечення проведення занять за технологією. Важливо залучити до цього та самих учнів. Для цього треба вчити виготовляти наочні посібники, висловлювати знання у схемах, малюнках, звертатися до додаткових джерел інформації. Коли ця педагогічна проблема стає предметом обопільного інтересу сторін, успіх заняття забезпечено.

Перспективне планування уроків технології обслуговуючої праці

Планування - основа правильної організації виховного процесу.

Цілі:

    визначити логічну послідовність вивчення програмних тем та навчального матеріалу всередині кожної з них;

    намітити співвідношення між обсягами теоретичних відомостей та практичних робіт;

    намітити відповідні форми та методи навчання;

    забезпечити наступність у навчанні.

Перспективний план визначає діяльність

Вчителі

Учня

підготовка технічної документації

освоєння технологічних знань

визначення потреби

оволодіння робочими прийомами

створення засобів наочності
- Виготовлення таблиць, плакатів, схем

робота над проектами

придбання додаткової літератури

професійна орієнтація

поповнення відеотеки

вивчення економічних питань

виконання технологічної та трудової дисципліни

Гарний план – конспект уроку – умова високого рівня навчальної роботи педагога та учня.

Аналіз матеріалів з методики навчання технології, і зокрема структури уроку (Г.І. Кругліков, Е.М. Муравйов), а також їх порівняння з відповідною літературою з викладання інших шкільних предметів показує, по-перше, деяку розбіжність у поняттях та, по-друге, спрощений підхід до цього важливого питання. Насамперед це стосується змісту такого етапу уроку, як практична робота. Часто в методичній літературі вступний інструктаж виноситься за її рамки, що розвиває суть цього етапу уроку. Крім того, заключний інструктаж нерідко завершує заняття, що знову ж таки, на наш погляд, методично неправильно. Він завершує практичну роботу (яких, до речі, може бути дві-три на уроці і відповідно стільки ж останніх інструктажів). А урок має завершуватися іншим структурним елементом, а саме – підбиттям підсумків.

Складання розгорнутого плану-конспекту заняття за рекомендованою схемою дозволяє заздалегідь врахувати можливі методичні проблеми, що виникають у вчителя у процесі роботи.

Алгоритм складання плану-конспекту заняття з "Технології"

Тема : модуль

Розділ І. Дидактичне обґрунтування уроку

Цілі уроку : I. Варіанти конструювання освітніх цілей:

1.1. Сприяти формуванню та розвитку умінь та навичок (спеціальних та загальнонавчальних)…
1.2. Сприяти запам'ятовуванню основної термінології технологічних процесів.
1.3. Сприяти запам'ятовуванням цифрового матеріалу як орієнтира для розуміння кількісних характеристик об'єктів і явищ, що вивчаються.
1.4. Сприяти усвідомленню основного технологічного матеріалу.
1.5. Сприяти формуванню уявлення про …
1.6. Сприяти усвідомленню суттєвих ознак понять, технологічних процесів.
1.7. Створити умови причинно-наслідкових зв'язків:

    Розкрити причини…

    З'ясувати наслідки…

1.8. Сприяти розумінню закономірності…

    Створити умови для виявлення взаємозв'язку між..

    Сприяти розумінню залежності між…

ІІ. Варіанти конструювання цілей, що розвивають:

2.1. Сприяти розвитку мови учнів (збагачення та ускладнення словникового запасу, посилення виразності та відтінків).
2.2. Сприяти оволодінню основними способами мисленнєвої діяльності учнів (вчити аналізувати, виділяти головне, порівнювати, будувати аналогії, узагальнювати та систематизувати, доводити та спростовувати, визначати та пояснювати поняття, ставити та вирішувати проблеми)
2.3. Сприяти розвитку сенсорної сфери учнів (розвиток окоміру, орієнтування у просторі, точності та тонкощі розрізнення кольору, форми).
2.4. Сприяти розвитку рухової сфери (оволодіння моторикою дрібних м'язів рук, розвивати рухову вправність, пропорційність рухів).
2.5. Сприяти формуванню та розвитку пізнавального інтересу учнів до предмета.
2.6. Сприяти оволодінню учнями всіма видами пам'яті.
2.7. Сприяти формуванню та розвитку самостійності учнів.

ІІІ. Варіанти конструювання виховних цілей:

3.1. Сприяти формуванню та розвитку моральних, трудових, естетичних, патріотичних, екологічних, економічних та інших якостей особистості.
3.2. Сприяти вихованню правильного ставлення до загальнолюдських цінностей.

IV. Варіанти конструювання профорієнтаційних цілей:

4.1. Узагальнити в учнів знання про сфери трудової діяльності, професії, кар'єру.
4.2. Сприяти формуванню знань та умінь об'єктивно здійснювати самоаналіз рівня розвитку своїх професійно важливих якостей та співвідносити їх з вимогами професій, сфер трудової діяльності до людини.
4.3. Розвивати уявлення про народне господарство та потреби у трудовій діяльності, самовихованні, саморозвитку та самореалізації.
4.4. Виховувати повагу до працюючої людини.

Методичне оснащення уроку:

1. Матеріально-технічна база:

    кабінет (майстерня) трудового навчання;

    верстати, машини;

    інструменти, пристрої;

    матеріали.

2. Дидактичне забезпечення:

    підручник (навчальний посібник);

    робочий зошит;

    збірник завдань;

    додаткова література (словники, довідники);

    плакати;

    таблиці;

навчально-технічна документація (УТД):

    Технологічні карти (ТК);

    Інструкційні картки (ІЧ);

    Інструкційно-технологічні карти (ІТК);

зразки об'єктів праці;
– зразки повузлового оброблення виробів;
- Матеріали для контролю знань учнів;

    Картки-завдання,

    Тести,

    Кросворди.

Методи навчання:

Форми організації пізнавальної діяльності учнів:

Словникова робота:

Тип уроку:

ІІ. Хід уроку

1. Організаційний момент:

- Привітання;

перевірка явки учнів;

заповнення вчителем класного журналу;

перевірка готовності учнів до уроку;

настрій учнів працювати;

доведення до учнів плану уроку.

2. Перевірка виконання учнями домашнього завдання.

3. Актуалізація знань учнів.

4. Виклад учителем нового матеріалу.

5. Закріплення знань учнів.

6. Фізкультхвилинка.

7. Практична робота (назва):

7.1. Вступний інструктаж вчителя:

повідомлення назви практичної роботи;

роз'яснення завдань практичної роботи;

ознайомлення з об'єктом праці (зразком);

ознайомлення із засобами навчання, за допомогою яких виконуватиметься завдання (обладнання, інструменти, пристрої);

ознайомлення з навчально-технічною документацією (інструктаж з ТК, ІЧ, ІТК);

попередження про можливі труднощі при виконанні роботи;

інструктаж з техніки безпеки.

7.2 Самостійна робота учнів з УТД.

7.3. Поточний інструктаж вчителя (проводиться під час виконання учнями самостійної роботи):

7.3.1. Формування нових умінь:

перевірка організованості початку роботи учнів;

перевірка організації робочих місць учнів (робочий стіл, інструменти, пристрої);

дотримання правил техніки безпеки, санітарії та гігієни праці під час виконання завдання;

7.3.2. Засвоєння нових знань:

перевірка правильності використання учнями навчально-технічної документації;

інструктування щодо виконання завдання відповідно до технологічної документації.

7.3.3. Цільові обходи:

інструктування учнів щодо виконання окремих операцій та завдання в цілому;

концентрація уваги учнів найбільш ефективних прийомах виконання операцій;

надання допомоги слабо підготовленим до виконання завдання учням;

контроль за дбайливим ставленням учнів до засобів навчання;

раціональне використання навчального часу учнями.

7.4. Заключний інструктаж вчителя:

аналіз виконання самостійної роботи учнями;

аналіз типових помилок учнів;

розкриття причин допущених учнями помилок.

8. Інструктаж вчителя щодо виконання домашнього завдання.

9. Прибирання робочих місць.

10. Підбиття підсумків уроку вчителем:

повідомлення вчителя про досягнення цілей уроку;

об'єктивна оцінка результатів колективної та індивідуальної праці учнів на уроці; виставлення відміток у класний журнал та у щоденники учнів;

повідомлення про тему наступного уроку;

завдання учнями для підготовки до наступного уроку.

Урок технології.

Цілі:

Обладнання:Ножиці

Хід уроку.

    Організаційний момент.

Продзвенів дзвінок веселий.

Всі готові? Всі готові.

Ми зараз не відпочиваємо,

Ми починаємо працювати.

Відгадайте загадки.

Покрутилася зірочка

У повітрі трошки

Села та розтанула

На моїй долоні.

З неба падають узимку

І кружляють над землею

М'які пушинки

Білі …. (Сніжинки).

    Постановка навчальної задачі.

Сьогодні на уроці ми вирізатимемо, як ви вже, напевно, здогадалися – сніжинку. Не просту, а ось таку ось гарну та ажурну (показ зразка).

    Відкриття нових знань.

Новий рік – це зимове свято. Напевно, це найулюбленіше свято всіх дорослих та дітей. У всіх він асоціюється з ялинкою, Дідом Морозом, Снігуронькою та звичайно зі снігом. Усі намагаються прикрасити свій будинок. Нині у магазинах продається багато прикрас. Але найкращі – це ті, що зроблені своїми руками. І однією з таких прикрас є вирізана з паперу сніжинка.

Вирізання візерунків із паперу - дуже давнє мистецтво, що зустрічається у різних народів. Зародилося воно мабуть у Китаї, де ще в105году до нашої ери Цей Лунем і був винайдений папір. Оскільки новий матеріал був надзвичайно дорогий, то спочатку вирізування з нього було розвагою виключно імператорського палацу. Китайські модниці та придворні красуні вирізаними з паперу картинами прикрашали свої обличчя та зачіски.

    Аналіз зразка.

Фізхвилинка:(текст проектується на дошці )

Покружляла зірочка

У повітрі трохи.

Села та розтанула

На моїй долоні.

    Практична робота.

Етапи виготовлення сніжинки.

    Вирізаємо пелюстки.

    Розгортаємо заготівлю.

Перегляд вмісту документа
«Конспект уроку з технології»

Урок технології.

Тема уроку: Вирізання з паперу. «Сніжинка»

Цілі:Знайомство з новим видом декоративно-ужиткового мистецтва. Освоєння технологією вирізування з паперу, з технікою безпеки під час роботи з ножицями та клеєм. Удосконалювати вміння працювати з різними матеріалами.

Обладнання:Ножиці

Хід уроку.

    Організаційний момент.

Продзвенів дзвінок веселий.

Всі готові? Всі готові.

Ми зараз не відпочиваємо,

Ми починаємо працювати.

    Актуалізація та фіксування знань.

Відгадайте загадки.

Покрутилася зірочка

У повітрі трошки

Села та розтанула

На моїй долоні.

З неба падають узимку

І кружляють над землею

М'які пушинки

Білі …. (Сніжинки).

    Постановка навчальної задачі.

Сьогодні на уроці ми вирізатимемо, як ви вже, напевно, здогадалися – сніжинку. Не просту, а ось таку ось гарну та ажурну (показ зразка).

    Відкриття нових знань.

Новий рік – це зимове свято. Напевно, це найулюбленіше свято всіх дорослих та дітей. У всіх він асоціюється з ялинкою, Дідом Морозом, Снігуронькою та звичайно зі снігом. Усі намагаються прикрасити свій будинок. Нині у магазинах продається багато прикрас. Але найкращі – це ті, що зроблено своїми руками. І однією з таких прикрас є вирізана з паперу сніжинка.

Вирізання візерунків із паперу – дуже давнє мистецтво, яке зустрічається у різних народів. Зародилося воно мабуть у Китаї, де ще в105году до нашої ери Цей Лунем і був винайдений папір. Оскільки новий матеріал був надзвичайно дорогий, то спочатку вирізування з нього було розвагою виключно імператорського палацу. Китайські модниці та придворні красуні вирізаними з паперу картинами прикрашали свої обличчя та зачіски.

Пізніше в ХIII-ХVII століттях, коли вартість паперу суттєво знизилася, мистецтво вирізування поширилося і серед простого народу, перетворившись на один із видів традиційного народного декоративно-ужиткового мистецтва Китаю, яке називається «цзяньчжі».

Один із напрямків «цзяньчжі» називається «сі-хуа». Воно полягає у виготовленні з паперу святкових прикрас, ритуальних предметів, символів-побажань на різні випадки життя тощо.

Китайське мистецтво вирізання з паперу поширилося по всій Європі Шовковим шляхом і полюбилося в багатьох країнах. Його стали вважати своїм споконвічним ремеслом багато народів.

Мистецтво вирізання з паперу вимагає великої витрати зусиль і коштів, т.к папір став щодо дешевим матеріалом. Зате воно чудово прикрашало житло. Паперові штори, серветки, фіранки особливо були популярні у маленьких містах Польщі, Росії, Литви, України, Білорусії.

Мистецтво вирізування з паперу передавалося з покоління до покоління, розвиваючись та вдосконалюючись. У кожного народу з'явилися власні традиції та візерунки. Інструментами для роботи були ножиці, складні ножі, скальпелі або леза для гоління.

    Аналіз зразка.

Сьогодні на уроці ми теж долучимося до цього стародавнього мистецтва і навчимося вирізати сніжинки. Подивіться на зразки. Чи подобаються вони вам?

Який матеріал вам знадобиться для роботи?

Які інструменти вам знадобляться? Давайте згадаємо правила безпеки під час роботи з ножицями. (Повторення правил безпеки під час роботи з ножицями).

Сніжинка у нас об'ємна і при її виготовленні нам знадобиться клей ПВА або клей-олівець. (Повторення правил Т/Б під час роботи з клеєм).

Фізхвилинка:(текст проектується на дошці )

Покружляла зірочка

У повітрі трохи.

Села та розтанула

На моїй долоні.

    Практична робота.

Щоб зробити об'ємну сніжинку, нам знадобиться папір формату А4 або А5, ножиці та клей.

Етапи виготовлення сніжинки.

    Аркуш формату А4 складаємо навпіл і розрізаємо, або беремо відразу 2 аркуші формату А5.

    Кожен лист складаємо по діагоналі і відрізавши зайве отримуємо 2 квадрати.

    Отримані квадрати не розгортаючи, складаємо ще раз по діагоналі.

    Вирізаємо пелюстки.

    У кожному пелюстці робимо по 2надрізи, трохи не доходячи до згину.

    Розгортаємо заготівлю.

    Середню частину приклеюємо до серединки.

    Повторюємо те саме з іншими пелюстками.

    Те саме робимо і з другою заготівлею.

    Залишилося склеїти заготовки між собою задніми сторонами навхрест. І ось наша двостороння, об'ємна сніжинка готова.

    Включення нового знання до системи знань.

Але в природі немає двох однакових сніжинок. Кожна крапелька води, замерзаючи, приймає свою, унікальну форму. Кожна з незліченних квіток, що падають з небес, має свою душу, свій характер.

Паперова сніжинка - теж одна з безлічі варіантів. Зміни колір, розмір паперу, товщину надрізу і вийде інша, така ж красива.

    Рефлексія навчальної діяльності.

Яке завдання ми ставили на уроці?

Чи досягли ми поставленого завдання?

Що нового ви сьогодні впізнали?

Комбінований урок.

Тема. Подарунковий етикет. Пакування для подарунка.

Ціль.

    познайомити учнів із подарунковим етикетом,

    навчити вибирати подарунки, правильно їх дарувати, пакувати.

    Навчити виготовляти подарункову упаковку.

    розвитку технічного мислення та просторової уяви, творчих та комунікативних здібностей;

    оволодіння інформаційними здібностями (робота технологічною картою);

    виховувати естетичний та художній смак у учнів.

Форми роботи учнів:робота у парах, групова.

Обладнання уроку : комп'ютер, мультимедійний проектор, подарункові упаковки, пакувальний матеріал, стрічки, двосторонній скотч, заготовки в техніці «квілінг», стрічки, мереживо, намистини, декоративний матеріал, інструкційні карти, матеріал для рефлексії.

Заплановані результати навчання.

Регулятивні

Планування власної діяльності, оцінка якості та рівня засвоєння.

    Пізнавальні

Вилучення необхідної інформації з розмови, оповідання. Вироблення алгоритму дій.

    Комунікативні

Навчальна співпраця, уміння працювати у парі, команді.

Хід уроку.

Етапи

уроку

Ціль

етапу

Діяльність вчителя

Діяльність учня

Прийоми, УУД

Організаційний момент

Активація учнів.

Добридень!
Ось продзвенів для нас дзвінок – починається урок. Рівно встали, підтягнулися і посміхнулися один до одного.

Вітають вчителі, контролюють готовність до уроку, виконують завдання.

Особистісні: мобілізація уваги, повага до оточуючих.
Регулятивні:

цілепокладання

. Комунікативні: планування навчального співробітництва з учителем та однолітками.

Мотивація навчальної діяльності учнів

Створити умови виникнення внутрішньої потреби включення у навчальну діяльність.

Сьогодні я хотіла б почати урок з показу картинки (Слайд 1)
Підводить учнів до усвідомлення теми заняття (Сі-Фінк-Уанде)

Ви розглянули картинку, подумайте і постарайтеся описати свої відчуття (не тільки по предмету, а й те, що ви відчуваєте) Вам дається 30 сек.

Передайте свої враження партнеру по плечу (починає той у кого довше за волосся) 30 сек.

- Як ви думаєте про що ми сьогодні з вами говоритимемо?

(Слайд 2)

Яка мета нашої роботи на уроці? Навіщо нам це необхідно?
Щоб досягти нашої мети, яку роботу ми маємо виконати? (Слайд №3).
Активізує знання учнів. Створює проблемну ситуацію.
Допомагає, радить у плануванні.

Відповідають питання вчителя, обговорюють їх. Формулюють тему, цілі уроку. Складають план досягнення мети та визначають алгоритм дій.

Регулятивні:

цілепокладання; планування.
Пізнавальні: загальнонавчальні – логічні - Вирішення проблеми, побудова логічного ланцюга міркувань

Комунікативні: ініціативне співробітництво у пошуку та виборі інформації.

Актуалізація знань

Виявити рівень знань та систематизувати їх.

Пропонує відповісти на запитання:
- Скажіть, чи багато подарунків ви отримали 8 березня?

Що ви любите більше отримувати чи дарувати подарунки?

Про що, на вашу думку, може розповісти подарунок?Давайте разом підіб'ємо підсумок зібраної інформації.

А чи знаєте ви, як правильно потрібно вибирати і дарувати подарунок?
Організовує учнів щодо дослідження проблемної ситуації.

Беруть участь в обговоренні поставлених питань, формулюють власну думку та аргументують її.

Особистісні: усвідомлення своїх можливостей.
Регулятивні: вміння регулювати свої дії.
Комунікативні: планування навчального співробітництва з учителем та однолітками.
Пізнавальні:

логічні – аналіз об'єктів із виділення основних ознак.

Первинне засвоєння нових знань.

Організувати осмислене сприйняття нової інформації

Заохочує учнів до теоретичного пояснення фактів.
Демонструє презентацію

Задає питання:

Яке слово ми вимовляємо, коли говоримо про правила дарування чи отримання подарунків? (Слайд.4)

Чи знаєте ви історію цього слова? На які види поділяється етикет? (Слайд 5-6)

Існують золоті правила подарункового етикету. Ось деякі з них. (Слайд 7)

Існує прислів'я «Людину зустрічають по одязі ….», так ось перше враження подарунок робить свій упаковкою. Вона також важлива як одяг для людини. (Слайд 8)

Беруть участь у розмові; формулюють висновки.

Пізнавальні:

отримувати необхідну інформацію з прослуханого, структурувати знання.
Комунікативні: Предметні:

давати визначення нових понять теми, називати правила етикету.

Первинна перевірка розуміння

Фізкультхвилинка

Руки убік - у політ

Відправляємо літак, праве крило вперед, ліве крило вперед. Раз, два, три, чотири Полетів наш літак.

Сьогодні ми з вами виготовимо упаковку з картону без використання клею, в яку можна запакувати невеликий подарунок, а також використовувати як скриньку для необхідних дрібничок. (Слайд 9)

Здійснюють навчальні дії за наміченим планом,

Регулятивні: встановлювати послідовність дій щодо виконання завдання.
Комунікативні: слухати та чути учасників групи, вчителя.
Пізнавальні:

застосовуватиотримані знання щодо виготовлення упаковки.

Первинне закріплення

Практична робота.

Викликати емоційний настрій та пізнавальний інтерес до теми.

Пропонує завдання на «нове» знання.

Вступний інструктаж з техніки безпеки, організації робочого місця. Інструктаж з виконання роботи у заданому алгоритмі (інструкційні карти). Наочна демонстрація прийомів.
Організовує діяльність із застосування нових знань, консультує.

Здійснюють навчальні дії за наміченим планом
Обговорюють у групах,

обґрунтовують вибір свого рішення чи незгоду з думкою інших.
Пояснюють, аналізують, формулюють.

Регулятивні: контроль, оцінка, корекція.
Пізнавальні: загальнонавчальні – вміння структурувати знання, вибір найефективніших способів вирішення завдань, вміння усвідомлено та довільно будувати мовленнєве висловлювання.
Комунікативні: організовувати навчальну взаємодію групи.

Контроль засвоєння, обговорення помилок та їх корекція

Пропонує учнямрозповісти результати виконання роботи.
Консультує, радить, допомагає
Навчає способів контролю та самооцінки діяльності. Вміння учнів самостійно знаходити та виправляти помилки, визначати ступінь успішності.

Пропонує способи оздоблення подарункової упаковки.

Пред'являють результати самостійної роботи у групах, здійснюють контроль (застосовуються форми самоконтролю, взаємоконтролю), формулюють складнощі та здійснюють корекцію, самостійно адекватно сприймають пропозиції вчителя та товаришів щодо виправлення допущених помилок.

Регулятивні: контроль, корекція, усвідомлення якості та рівня засвоєння.
Особистісні:

самовизначення.
Комунікативні: управління поведінкою партнера – контроль, корекція, оцінка дій партнера.

Інформація про домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Визначити типові помилки та прогалини у знаннях та вміннях, шляхом їх усунення та вдосконалення.

При всьому різноманітті подарунків, які можна придбати в магазині, завжди цінуватиметься подарунок, зроблений своїми руками. А якщо цей подарунок буде ще й красиво упакований, то буде цінно подвійно, а також розповість про гарний смак людини, яка подарує.

Домашнє завдання: 1.прикрасити подарункову упаковку, використовуючи різноманітні декоративні матеріали.

2. Підготувати потрібний матеріал для створення подарункового пакету.

Вибирають із запропонованих учителем способів прикраси упаковки з урахуванням індивідуальних можливостей.

Регулятивні: вміння вибрати завдання за силами та можливостями.
Комунікативні: планування співпраці з учителем.

Рефлексія

Організувати самооцінку учнями власної навчальної діяльності

Аналізують свою діяльність, діяльність однокласників тощо. на уроці. Здійснюють самооцінку власної навчальної діяльності, співвідносять мету та результати, ступінь їхньої відповідності.

Регулятивні: вміння співвіднести результат своєї діяльності з зразком.
Комунікативні: вступати у діалог, з достатньою повнотою та точністю висловлювати свої думки.
Особистісні: усвідомлювати успішність своєї діяльності.

«Узгоджено»

Керівник практики

від базової установи

____________________

___________________

"Затверджую"

Методист практики

____________________

____________________

Конспект

пробного уроку з технології,

МОУ «Оршанська середня загальноосвітня школа»

у вчителя Петрової Ганни Сергіївни

студентом 3 курсу групи «НК»

ДБПОУ Республіки Марій Ел «ОМК ім. І.К. Глушкова»

Осипової Анжелою Валеріївною

Оцінка: ________________

вчителі: _______________

Паспорт уроку

1 клас: 2 «А»

2. Місце проведення:навчальний кабінет

3. Тривалість: 45 хв

4.Предмет:технологія

5.Тема:Робота із тканиною. Пришивання гудзиків

6. Виріб:серветка

7.Тип уроку:формування та вдосконалення умінь та навичок

8.Мета (дидактична):формування та вдосконалення умінь роботи з тканиною при пришиванні гудзиків з 4-ма отворами.

9.Завдання:

Освітні:

    Ознайомити з видами, призначенням гудзиків.

    Формувати вміння пришивати гудзики з 4-ма отворами.

    Розвивати вміння учнів оформляти серветку з тканини гудзиками

    Актуалізація знань учнів про роботу з голкою та швейними нитками при обробці тканини

Розвиваючі:

Комунікативні УУД:

1. Удосконалювати вміння оформлювати свої думки у усній формі.

2. Слухати та розуміти мову вчителя

Регулятивні УУД:

    Розвивати вміння готувати своє робоче місце.

    Розвивати потребу виконання правил поведінки під час уроку.

    Формувати вміння визначати та формулювати тему уроку спільно з учителем.

    Розвивати в дітей віком здатність слідувати усним інструкціям вчителя;

    Стимулювати та розвивати зорову та слухову пам'ять.

    Пізнавальні УУД:

1. Формувати вміння оцінювати навчальні дії відповідно до поставленого завдання.

3. Формувати вміння прогнозувати майбутню роботу.

4. Формувати вміння здійснювати пізнавальну та особистісну рефлексію.

Пізнавальні УУД:

1. Здобувати нові знання у процесі обговорення.

2. Формувати вміння отримувати інформацію із схем, ілюстрацій.

3. Формувати вміння виявляти сутність та особливості об'єктів.

4. Формувати вміння з урахуванням аналізу об'єктів робити висновки.

Виховують:

Особистісні УУД:

    Виховувати почуття взаємодопомоги, товариства;

    Виховувати шанобливе ставлення одне до одного;

    Слухати мову вчителя

4. Шанобливо ставляться до думок інших людей про твори мистецтва.

10.1. Основний метод:практичний

10.2. Приватні методи:

1) словесні: розмова, пояснення;

2) наочні: показ зразка виробу;

3) методи заохочення: похвала, схвалення;

4) методи контролю: контроль вчителя та самоконтроль;

11. Ресурси уроку:

11.1 Дидактичні засоби навчання:

Для учнів:інструменти: ножиці, швейна голка, матеріали: серветка, гудзики з 4-ма отворами, швейні нитки

Для вчителя:пристосування для показу, зразки ґудзиків, зразок виробу, презентація

11.2 Технічні засоби навчання:ноутбук, проектор, інтерактивна дошка, флеш-карти.

11.3 Консультація методиста та вчителя:консультація з методистом Яспаровою Т.І., учителем початкових класів Петровою А.С.

План уроку

    Організований початок уроку

    1. Вітання

      Перевірка робочого місця

      Настрій учнів на урок

    Вступна частина

    1. Вступна бесіда (про гудзики)

      Повідомлення теми уроку

    Основна частина

    1. Показ та аналіз зразка

      Планування майбутніх операцій

      Показ та пояснення виготовлення виробу

      Правила роботи

      Повторення подальшого виготовлення

      Самостійна робота

    Заключна частина

    1. Показ та аналіз виконаної роботи

      Підбиття підсумків уроку

      Рефлексія

    Організаційне завершення уроку

    Прибирання робочого місця

Хід уроку

Етапи уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Предметні результати

Метапредметні та особистісні результати

    Організація початку уроку

1.1 Привітання

Вітаю! Мене звуть Анжела Валеріївна. Сьогодні урок технології у вас я проведу.

Сідайте.

Вітають вчителі

Особистісні УУД:

Виховувати шанобливе ставлення до вчителя та один одному.

1.2 Перевірка робочого місця

Перевірте робоче місце. Для роботи вам необхідні: ножиці, голка та гудзики з 4-ма отворами

Перевіряють очима, не торкаючись руками.

Піднятою рукою попереджає вчителя про відсутність чогось – або з обладнання.

Дістають обладнання, що бракує.

Знання про інструменти та матеріали

Особистісні УУД:

Виховувати взаємодопомогу, товариство;

Регулятивні УУД:

Розвивати вміння готувати своє робоче місце.

1.3 Налаштування учнів на урок

Сьогодні на уроці ми виконуватимемо цікаву роботу, але не просту. Тому вам необхідно бути дуже уважними та акуратними в роботі.

Уважно слухають учителі, налаштовуються на урок.

Готові сприймати матеріал уроку.

Особистісні УУД:

Виховувати шанобливого; стосунки один до одного

Регулятивні УУД:

Розвивати потребу виконання правил поведінки під час уроку.

    Вступна частина

2.1 Вступна розмова

Слайд

Перші застібки, що нагадували гудзики, з'явилися приблизно в III тисячолітті до н. На розкопках в долині Інданайдена справжнісінький гудзик з двома дірочками для пришивання.

Слайд

У Європі перші гудзики з'явилися у IV столітті до н. у грецьких воїнів, але стала вельми поширеною гудзики отримали лише XVIII столітті. Причому спочатку інтерес до нових застібок виявили чоловіки. Жінки продовжували користуватися шпильками.

Гудзики виготовлялися з благородних металів, часто прикрашалися коштовним камінням.

Слайд

До російських модників ґудзик, XV – на початку XVI ст.

Слайд

Навіщо на одязі гудзики?

Чи всі вони однакові?

Які та чим відрізняються?

Уважно слухають

Щоб застібати.

Ні, ґудзики бувають різні.

Одні великі, інші маленькі, бувають із візерунками; Відрізняються тим, що на деяких ґудзиках два отвори. Є з чотирма отворами.

Знання про гудзики, де і коли з'явилися.

Особистісні УУД:

Виховувати шанобливого ставлення одне до одного;

Слухати та розуміти мову вчителя.

Пізнавальні УУД:

2.2 Повідомлення теми

Слайд

Як ви вважаєте, яка буде тема сьогоднішнього уроку?

Пришивання гудзиків

Визначення теми уроку

Регулятивні УУД:

Формувати вміння визначати та формулювати тему уроку спільно з учителем.

Комунікативні УУД:

Удосконалювати вміння оформлювати свої думки у усній формі.

    Основна частина

3.1 Показ та аналіз зразка

На дошці зразок виробу

На минулому уроці ви робили аплікацію із тканини. Я теж приготувала таку аплікацію, але доповнила її ґудзиками.

Яке дерево я зобразила за допомогою ґудзиків?

Якого кольору я використовувала гудзики?

Чи можна використовувати ґудзики іншого кольору?

Вам, хлопці, можна пришивати гудзики до аплікації будь-якого кольору, тобто ті, що ви принесли.

Дивляться зразки виробу.

Червоні, зелені.

Можна, наприклад, жовтого або помаранчевого кольору

Знання про матеріали та інструменти, та їх види.

Комунікативні УУД:

3.2 Планування майбутніх операцій

Є певні правила пришивання ґудзиків. Послухайте уважно, їх треба обов'язково виконувати, інакше робота буде помилковою.

Слайд

Правила вишивання гудзиків:

1. Вузлик має бути під гудзиком, тобто. шити починаємо з лицьового боку, виходимо на виворітну, з виворітної знову на лицьову, надягаємо на голку гудзик і шиємо далі за певною схемою

2. На виворітному боці має бути стільки ж проколів, скільки отворів у гудзику.

3. Завершальний вузлик закріплюємо на виворітному боці під стібком.

Уважно слухають вчителі

Уважно слухають, дивляться та запам'ятовують правила пришивання гудзиків

Актуалізація знань про правила роботи при пришиванні гудзиків.

Комунікативні УУД:

Удосконалювати вміння оформлювати свої думки у усній формі.

Регулятивні УУД

У діалозі з учителем виробляють критерії якості виконаної своєї роботи та інших учнів

Пізнавальні УУД:

Здобувати нові знання у процесі обговорення.

3.3 Показ та пояснення виготовлення виробу

На першому зразку стібки, якими пришитий гудзик, нагадують квадрат. Завжди в роботі тільки 2 отвори, наприклад, два верхні, робиться кілька стібків у

цих 2х отворах, при цьому потрібно звертати увагу і на виворітний бік, там також тільки у двох точках проколи. Точно також робляться стібки у верхньому та нижньому отворах з правого боку, потім у 2 нижніх отворах, потім у нижньому та верхньому отворах лівого боку. Виходить квадрат і з лицьового боку і з вивороту.

На другому зразку стібки,

якими пришитий гудзик,

нагадують паралельні лінії.

Тут теж у роботі тільки 2 отвори, наприклад, два верхніх, робиться кілька стібків у цих 2х отворах, і два нижніх, робиться теж кілька стібків у цих 2х отворах, при цьому потрібно звертати увагу, що на виворітній стороні є перехід – один стібок від верхніх отворів до нижніх. На лицьовій стороні виходять паралельні лінії.

На третьому зразку стібки,

якими пришитий гудзик, нагадують гусячу лапку або стрілку

Послідовність роботи наступна:

спочатку в роботі 1 і 2 отвір, закінчується в 2 отвори і перехід в 3, потім робиться кілька стібків в 2 і 3, знову закінчується в 2 отвори, далі перехід в 4 і в роботі 2-4 отвори


На четвертому зразку стібки,

якими пришитий гудзик,

нагадують хрестик.

Як пришивати гудзик з малюнком - хрестик, я вам показуватиму на пристосуванні.

Беру нитку з голкою, зав'язую вузлик, беру шаблон гудзика і шити починаю з лицьового боку. Вузлик повинен знаходитися під ґудзиком, виводжу голку на виворітний, з виворітним знову на лицьову, надягаю на голку гудзик і шиємо далі. Від верхнього лівого отвору проводжу стібок у нижній правий отвір, роблю кілька стібків. Потім перехід роблю на виворітному боці - один стібок і виводжу голку на лицьову сторону, далі у мене в роботі інші 2 отвори, через них я роблю кілька стібків. На виворітному боці має бути стільки ж проколів, скільки отворів у гудзику. Далі вузлик закріплюю на виворітному боці під стібком.

Уважно слухають, спостерігають за діями вчителя.

Мати загальне уявлення про матеріали, знати їхні назви.

Комунікативні УУД:

Слухати та розуміти мову вчителя

Регулятивні УУД:

Стимулювати та розвивати зорову та слухову пам'ять

3.4 Правила роботи

Яких правил роботи ви повинні дотримуватись?

Якої довжини має бути нитка?

Як відміряти нитку?

Правила роботи з голкою.

1.Зберігати голку в игольнице.

2.Не залишайте голку на робочому місці без нитки.

3.Передавайте голку в голниці з ниткою.

4.Не втикайте голку в одяг.

5.До і після роботи перевіряйте кількість голок.

6.Під час роботи втикайте голку в голницю.

7. Не відволікайтеся під час роботи з голкою.

Нитка не повинна бути надто довгою, але й не короткою.

Через лікоток чи трохи більше, ніж ширина плечей

Актуалізація знань про правила роботи з голкою та визначення довжини нитки

Комунікативні УУД:

Удосконалювати вміння оформлювати свої думки у усній формі.

3.5 Повторення подальшого виготовлення

Хлопці, давайте повторимо, що потрібно зробити по-перше?

А по-друге?

А в – третіх?

Зав'язати вузлик і почати шити з лицьового боку, виводити голку на виворітну, з виворітної знову на лицьову.

Вузлик закріпити на виворітному боці під стібком.

3.6 Самостійна робота

Зараз ви самі будите пришивати гудзики, можна вибрати один або два способи, які вам найбільше сподобалися або їх краще засвоїли. Починайте роботу.

Спостерігаю як виконують роботу, допомагаю дітям пришивати гудзики.

Аналізую роботу дітей, нагадую правила пришивання ґудзиків.

Виконують самостійно завдання. (Спостерігаю за ходом роботи, надаю допомогу учням у разі потреби.)

Застосовують знання про виконання пришивання гудзиків.

Регулятивні УУД

Розвивати в дітей віком здатність слідувати усним інструкціям вчителя;

    Заключна частина

4.1 Показ та аналіз виконаних робіт

(Показую та аналізую роботи дітей. Говорю про помилки та плюси)

Молодці! У кожного з вас вийшла гарна серветка з яблучками.

Слухають те, що говорить вчитель та враховують свої помилки

У діалозі з учителем визначають відповідність своєї роботи критеріям якості

Особистісні УУД:

Шанобливо ставляться до думок інших людей про твори мистецтва.

4.2 Підбиття підсумків уроку

Ми з вами вивчали тему “Робота з тканиною. Пришивання гудзиків»

Комунікативні УУД:

Удосконалювати вміння оформлювати свої думки у усній формі.

4.3 Рефлексія

- Що нового дізналися на уроці?

Чому навчилися?

Які знання та вміння допомогли вам сьогодні акуратно виконати роботу?

Виконають самооцінку своєї діяльності.

Повторюють усе те, що було зроблено під час уроку.

Особистісний УУД:

- Формувати вміння висловлювати своє припущення: оцінювати свою діяльність на уроці.

5. Організація завершення уроку

Хлопці, дякую вам за урок. Мені з вами дуже цікаво було працювати. Урок завершено. До побачення.

Встають і прощаються з учителем.

Особистісні УУД:

Виховувати шанобливе ставлення один до одного.

6. Прибирання робочого місця

Заберіть своє робоче місце. Складіть свої інструменти та матеріали у папочки.

Забирають своє робоче місце.