Tehnoloogiatunni kokkuvõte. Teema: "Linna ja küla inimtekkeline ja loodusmaailm"

Eesmärgid: kujundada ettekujutus sellest, mis on loodus; õppida eristama loodusobjekte ja inimtekkelise maailma objekte, neid klassifitseerima.

Planeeritud tulemused:õpilased õpivad hindama oma suhtumist ümbritsevasse maailma; eristada loodusobjekte inimtekkelise maailma objektidest; teha järeldusi uuritud materjalist.

Varustus: loodusobjekte ja inimtekkelise maailma objekte kujutavad pildid, esitlused “Vaated loodusele”, “Inimese looming” (saate videoklippe, pilte, fotosid); õpilastel on värvilised laastud.

Tundide ajal

I. Organisatsioonimoment

II. Teadmiste värskendus

Mida sa oma linnast või külast tead?

- Öelge oma aadress.

Mis tänaval su maja asub?

Kes teab, kui vana teie maja on?

- Mis kaunistab teie maja, loob mugavust ja soojust?

(Joonistusvõistlus "Minu maja". Kasutada saab KIMS-i (testid 2, 3, lk 7-8).)

III. Enesemääramine tegevuse suhtes

(Tahvlil on pildid, mis kujutavad loodusobjekte ja inimtekkelise maailma objekte.)

- Poisid, vaadake hoolega tahvlit. Millisesse kahte rühma te need objektid jagaksite? (Mis on looduses ja mis on inimese tehtud.)

Mis on teie arvates meie tänase tunni teema? (Laste vastused.)

Loe tunni teemat lk. 14 õpikut. (Loodus ja inimese loodud maailm.)

Millised on meie enda õppimiseesmärgid? (Saage teada, mis kuulub loodusesse ja mis inimese loodud maailma.)

Lugege tunni ülesandeid õpikust.

IV. Töötage tunni teemaga

1. Vestlus, õpiku kallal töötamine

Poisid, vaadake ringi. Kui palju objekte meid ümbritseb! Arutlege, mida me loodusele omistame ja mis loodusele mitte. (Laste vastused.)

Loodus on kogu mitmekesine maailm, mis inimest ümbritseb ja eksisteerib ilma tema osaluseta. Peame silmas eluslooduse taimi, loomi, seeni, baktereid, elutut loodust – kive, vett, õhku jne. Osa meid ümbritsevaid objekte on inimese enda loodud – need on tehisesemed, tooted või asjad. Nende hulka kuuluvad autod, riided, riistad, mööbel, hooned jne.

- Vaadake fotosid lk. 14-15. Kata roheliste laastudega see, mis on loodusele kuuluv, kollasega aga tehislik. Kontrollige üksteisega ülesande õigsust.

— Kuidas sa aru said, mis on inimeste loodud maailm? (Mis on loodud inimese kätega.)

2. Töövihikus oleva ülesande täitmine

- Mängige sõnu lauanaabriga: üks nimetab loodusobjekte ja teine ​​​​(omakorda) inimese loodud maailma. Kes nimetab rohkem sõnu. Siis muuda.

- Täida laud.

V. Kehaline kasvatus

Mäng "Loodus pole loodus"

(Õpetaja nimetab eseme või näitab selle kujutisega joonistust. Kui objekt kuulub loodusesse, plaksutavad lapsed, kui selle on loonud inimene, siis trampivad.)

VI. Töö jätkamine tunni teemal

(Õpetaja näitab ettekandeid "Vaated loodusele", "Inimese looming." Kui esitlusi pole, saate näidata videoklippe, fotosid või pilte.)

Milliseid tundeid tekitab sinus see, mida näed? (Imetlus, loomupärane üllatus, uhkus inimese üle.)

Ja nüüd räägime inimese suhtumisest sellesse ilusse, teda ümbritsevasse maailma.

(Klass on jagatud rühmadesse.)

- Vaata pilte lk. 16-17 õpik. Arutlege rühmades inimese suhtumise üle iseendasse ja teistesse inimestesse, loodusesse, inimese loodud maailma.

- vastake piltide kohta küsimustele.

(Rühmaarutelu. Seejärel vastab iga rühm ühele küsimusele.)

Millise järelduse saab kõigest öeldust teha? (Laste vastused.)

Lugege, mida Kilpkonn järeldas.

VII. Peegeldus

(Õpilased vastavad õpiku küsimustele (lk 17, karbis).)

(Õpilased võtavad ühe märgi välja ja selgitavad oma valikut.)

VIII. Õppetunni kokkuvõte

Lugege õppetunni küsimused uuesti läbi. Kontrollige, kas oleme kõik teinud.

Kodutöö

2. Töövihik: nr 2 (lk 5).

Kus me elame?

Gümnaasium 45, mis sai nime L.I. Milgram

Moskva linn



maailm

loodus

inimese loodud maailm






Loodus - see on see, mis meid ümbritseb, aga MITTE loodud

mees.

Päike, õhk, vesi, taimed, loomad on kõik loodusobjektid.


käsitsi valmistatud maailm - on see, mis meid ümbritseb inimeste loodud. Erinevad asjad, transport, hooned on inimtekkelise maailma objektid.


Kõik – alates aia ääres olevast vanast männist

Suurde pimedasse metsa

Ja järvest tiigini -

Keskkond.

Ja ka karu ja põder,

Ja kassipoeg Vaska, ma arvan?

Isegi kärbes – vau! -

Keskkond.

Ma armastan vaikust järvel

Ja katuste peegeldustes tiigis,

Mulle meeldib metsas mustikaid korjata,

Ma armastan mäkra ja rebast...

Ma armastan sind igavesti,

Keskkond.


Mõelge ja öelge, kuidas see peaks olema

inimese suhtumine iseendasse, teistesse inimestesse,

loodusele, inimese loodud maailmale.


Elame ühes peres, laulame samas ringis,

Kõnni samas formatsioonis, lenda samas lennus ...

Hoiame kummelit heinamaal

Vesiroos jõel ja jõhvikad

rabas.

Oh kui emake loodus

Olge kannatlik ja tubli!

Aga nii, et ta on tormiline

saatust ei tabanud

Hoiame kokku

Varrastel - tuur,

Mõõkvaal taevas

Taiga metsikus looduses - tiiger.

Kohlile on määratud hingata

Oleme sama õhk

Olgu me kõik

Ühinegem igavesti.

Olgem meie

päästa hinged,

Siis oleme maa peal

Maailm meie ümber on ilus ja ainulaadne. Kõik, mis meid ümbritseb ja samas pole inimese kätega loodud – puud, mäed, taevas, jõed ja maa – kuulub loodusele. See eksisteeris planeedi loomise algusest peale, samas kui inimtekkeline maailm tekkis koos inimkonna arenguga.

Mis on loodus?

Loodus on Maal eksisteerinud planeedi eksisteerimise algusest peale. Seda esindavad elavad ja elutu loodus mis on omavahel tihedalt seotud.

Elusolendite hulka kuuluvad:

  • mikroorganismid;
  • taimed;
  • loomad;
  • Inimene.

Riis. 1. Taimed on eluslooduse objektid.

Kuid nad ei saaks eksisteerida ilma elutu looduse objektideta, mis sisaldavad:

  • taevakehad;
  • pinnas;
  • õhk;
  • vesi;
  • mineraalid.

Inimtekkelise maailma tekkimine

Loodus on planeedil alati eksisteerinud, samas kui inimtekkeline maailm tekkis suhteliselt hiljuti – kui ürginimene mõtles pulka teritada ja sellest tööriista teha. Sellest ajast saadik on see kombeks: inimesed lõid uusi esemeid ja täiustasid vanu, olles üha enam sukeldunud asjade maailma või inimese loodud maailma.

TOP 4 artiklitkes sellega kaasa lugesid

Inimtegevuse tulemusena on maailm meie ümber üha enam muutunud, sest inimese põhieesmärk on muuta oma elu võimalikult mugavaks kasvõi looduse kahjuks. Loodud looduskaitseks oluline dokument- Punane raamat, kus on loetletud kõik taime- ja loomaliigid, mis vajavad kõige hoolikamat ravi.

Riis. 2. Punane raamat.

Inimtekkelise maailma objektide hulka kuuluvad:

  • Riietus, tänu millele on külmad ja muud ilmastikunähtused muutunud vähem kohutavaks.
  • Majad ja muud ehitised, kus saate varjuda halva ilma, kiskjate ja pahatahtlike eest.
  • Põllumajandus ja loomakasvatus. Metsloomade kodustamine ja põlismaade kündmine põllukultuuride istutamiseks võimaldas nälja unustada.
  • Asfaltkattega teed, mis asendasid rohelised rajad ja maastiku.

Algul oli inimese mõju loodusele tühine ega tekitanud erilist kahju. Olukord on teaduse ja tehnoloogia arenguga dramaatiliselt muutunud. Metsaraie, steppide kündmine vajadusteks Põllumajandus, mõjutas planeedi seisukorda kõige negatiivsemalt paljude tehaste ja tehaste ehitamine.

Riis. 3. Keskkonnareostus.

Loodusobjektide ja inimese loodud maailma koosmõju

Loodusobjektid ja inimese loodud maailm on üksteisega pidevas vastasmõjus. Loodusel on märkimisväärne omadus – võime areneda ja taastuda. See tähendab, et loodus suudab elada ilma inimese sekkumiseta, inimene aga ilma looduseta mitte.

Inimene mõjutab pidevalt teda ümbritsevat maailma, mis enamasti osutub negatiivseks. Kuivendatakse sood, jõed pöörduvad tagasi, ehitatakse tamme - sellised “parandused” ei too kunagi midagi head, sest loodus on iseendaga hämmastavas harmoonias.

Ainult hoolikas suhtumine ümbritsevasse maailma võib päästa kogu selle rikkuse, et meie järeltulijad saaksid seda täiel määral kasutada.

Mida me õppisime?

Õppides meid ümbritseva maailma 2. klassi programmis teemat "Loodus ja inimtekkeline maailm" saime teada, mis vahe on loodusel ja inimtekkelise maailma vahel. Saime teada, et kõik nende objektid on tihedas vastasmõjus, ja saime ka aru, kui oluline on loodust kaitsta.

Teemaviktoriin

Aruande hindamine

Keskmine hinne: 4.1. Kokku saadud hinnanguid: 201.

Tehnoloogiatunni kokkuvõte.
___________ kuupäev.
Teema:
inimese loodud jalinna loodusmaailm jakülad.
Sihtmärk:
Tutvuda uue õpikuga, selle funktsioonidega, paljastada mõistete "tehnoloogia", " konventsioonid”, tutvuda sümbolitega, anda aimu inimese suhetest looduse ja objektiivse maailmaga.

Tunni tüüp:Õppetund uute teadmiste avastamiseks.

Planeeritud tulemused

teema

Metasubjekt

Isiklik

Õppige jälgima inimese suhet looduse ja objektiivse maailmaga.

Kognitiivne: olema teadlik kognitiivsest ülesandest; ammutada uusi teadmisi: välja võtta õpikus teksti ja illustratsioonide kujul esitatud teavet.

Kommunikatiivne: kujundada kõnetoimingute oskusi: järgida kõnekäitumise reegleid; jagage oma mõtteid ja kogemusi.

Regulatiivne: mõistma õpetaja juhiste tähendust ja aktsepteerima õpiülesannet; mõista edasise haridustöö väljavaateid.

Haridustegevuse, uute teadmiste omandamise soovi kujundamine; ilmutada huvi tehnoloogiaaine sisu vastu; õppetegevuse motiivide arendamine; õpetuse isikliku tähenduse kujundamine, austus keskkonna vastu

Tundide ajal:

    Aja organiseerimine.

    Sissejuhatus:

    - Poisid, teie laual on veel üks uus õpik.
    - Kes selle nime loeb?

Täpselt nii, see on tehnoloogiaõpik.

Mida võib õpiku kaas meile öelda? Illustratsioone vaadates arvake ära, mida me tehnoloogiatundides teeme.

- (pärast laste vastuseid) Tundides tutvume materjalide ja töövahenditega, õpime nende omadusi, valdame lihtsamaid tehnoloogilisi meetodeid.

Selle õpiku koostasid teile Luttseva Elena Andreevna ja Zueva Tatiana Petrovna.
- ava õpiku 3. lehekülg. Kuulake õpiku autorite üleskutset kooliõpilastele. ( Lugedes teksti "Kallis sõber!"

Kollektiivne töö: tutvumine uue ainega, õpik ja sümbolite süsteem (õpik, lk 4).

    Motivatsioon ja eesmärkide seadmine.

Objektide ja teemapiltide demonstreerimine.

Mida me enda ümber näeme? ( Laste vastused).

Kõik, mida mainisite, võib jagada kahte rühma. Mis sa arvad, millised?
(laste oletused)

Sellele küsimusele leiame vastuse tunni teema pealkirjast. Avame õpiku, loeme läbi teema pealkirja, sihtseaded.

Rubriigi "Looduslik töötuba" sisu prognoosimine (õpik, koos . 5).
- Keda on kujutatud lk 5? (See on meisterkobras).
-
Temaga koos õpite:

    Milliseid materjale kasutab meister loodustöökojas;

    Mida saab nendest materjalidest valmistada;

Milliseid tööriistu kasutab meistrimees toote valmistamiseks?

Fizkultminutka (muusikal).

    Teadmiste ja oskuste uuendamine.

Töö õpikuga lk.6-7.

R fotode vaatamine õpikus, hariv dialoog.

- Mida sa fotol näed? ( Linn, teletorn, tuled, autod, mäed, majad, puud).
- Mis on järgmisel fotol? ( Küla, küla, hobused, majad, elektripüloonid, heinakuhja, traktor, mets, puud).


Probleemse olukorra avaldus.
- Leia fotodelt kõike, mis on looduse poolt loodud.
- Nüüd loetlege, mis on inimese loodud.

(Andke vastused ja selgitage nende oletusi.)

    Uue sisu valdamine ja selle rakendamine.

Õpetaja sõna:

Inimene loob oma olemasoluks vajalikke esemeid, tooteid. Kõik asjad meie ümber on valmistatud materjalidest ja tööriistade abil. Inimesed toodavad kõike oma eluks vajalikku, muutes ja transformeerides seda, mida loodus neile annab, teatud tegevusmeetodi – tehnoloogia – abil. Tehnoloogiad arenevad ja täiustuvad pidevalt. Kaasaegne inimene saab igasuguseid asju teha!

Kehalise kasvatuse minut

Hobune ootab mind teel

Lööb kabjaga väravas,

(kere pöörded paremale-vasakule,
jalad õlgade laiuselt)

Mane mängib tuules

Lopsakas, muinasjutuliselt ilus.

(Pea kallutab vasakule ja paremale)

Hüppan kiiresti sadulasse.

(kükid)

Ma ei lähe - ma lendan.

Tsok-tsok-tsok-tsok.

(Vaheldumisi kõrgeid põlvetõsteid
samaaegse keeleklõpsuga)

Seal kaugemal jõel

Ma lehvitan kõigile.

5. Materjali koondamine ja üldistamine.

    Mäng "Inimese loodud - looduslik" (õpik lk.7);
    (kaks meeskonda nimetada inimese loodud ja loodusmaailma objekte. Võidab meeskond, kellel on kõige vähem vigu.

    Didaktiline mäng "Loodusmaailm - inimese loodud maailm".
    (
    Rühmatöö: lapsed saavad ainepiltidega ümbrikud. Ülesanne: leidke lisaobjekt, selgitage selle päritolu).

    Kokkuvõtteid tehes.

Millised ülesanded tunnis olid teie jaoks huvitavad?

Millised õpikukokkulepped (abimärgid) teile meelde jäid?

Mida saab tehnoloogiatundides õppida?

EMC "Venemaa kool" Tund nr 3 Loodus ja inimese loodud maailma autor Klient Irina Valentinovna

Klient Irina Valentinovna

õpetaja Põhikool

GBOU Gümnaasium nr 45 im. L.I. Milgram

Moskva

Akadeemiline aine : maailm

EMC "Venemaa kool"

Klass : 2. klass

Tunni teema: Loodus ja inimese loodud maailm

Tunni tüüp : kombineeritud

Tunni eesmärk : selgitada õpilaste ideid teemal iseloomulikud tunnused loodus ja inimese loodud maailm.

Tunni eesmärgid :

    süstematiseerida õpilaste arusaamist ümbritsevast maailmast;

    arendada oskust võrrelda loodusobjekte ning inimese loodud maailma objekte ja nimesid eristavad tunnused igaüks neist tõsta esile põhijooned, teha järeldused;

    kujundada õpilastes hoolikat suhtumist loodusesse ja teiste inimeste loodud esemetesse.

Planeeritud õpilaste saavutused :

Teema tulemused :

    teadma, mis on loodus ja inimese loodud maailm (defineerida);

    omama ettekujutust loodusobjektidest ja tehismaailma objektidest, nimetama nende eristavaid tunnuseid, tooma näiteid;

    võrrelda fotode ja isiklike vaatluste abil loodusobjekte ja inimtekkelise maailma objekte;

    kasutage ümbritsevasse maailma suhtumise iseloomustamiseks eetilist tähendust kandvaid sõnu.Metasubjekti tulemused :

Reguleerivad :

    aktsepteerige ja salvestage tunni sihtseaded;

    kasutada töövihiku ülesande täitmisel märgi-sümbolilisi vahendeid (geomeetriliste kujundite malle);

    täida töövihikus tabel;

    suhtlevad tehes paarikaupa õppe eesmärgid, teostama vastastikust kontrolli;

    järgige didaktilise mängu reegleid.

kognitiivne :

    orienteeruda oma teadmiste süsteemis, osata töötada teabega;

    arendada mõtlemisoperatsioone: analüüsida illustratsioone, et tuvastada objektide olulisi tunnuseid, klassifitseerida ümbritseva maailma objekte illustratsioonide analüüsi ja võrdluse põhjal;

Kommunikatiivne :

    teatage oma seisukoht, kuulake ja kuulake oma partnerit;

    väljendada oma seisukohta ja analüüsida seda;

    sõnastada õpitud materjalist järeldusi, vastata lõppküsimustele;

    oskuslikult koostada kõneavaldusi.

Isiklikud tulemused :

    mõista uute teadmiste omandamise vajadust;

    hinnata teiste inimeste ja enda suhtumist ümbritsevasse maailma;

    mõista, et lahke, lugupidav suhtumine maailma muudab inimese paremaks.

Tunni varustus :

Õpik Pleshakov A.A. Maailm. 2. klass: õpik õppeasutustele koos taotlusega elektroonilisel meedial, 1. osa.

lisakirjandust : Pleshakov A.A. Maailm. 2. klass: töövihik, 1. osa, Plešakov A.A., Rumjantsev A.A. Giant in the Glade ehk ökoloogilise eetika esimesed õppetunnid.

Varustus: multimeediaprojektor, arvuti, esitlus, geomeetrilised kujundid, kiibid numbritega 1 ja 2.

Kellegi leiutatud
Lihtne ja tark
Tervitage kohtumisel:

Tere hommikust!

Tere hommikust!
Päike ja linnud.
Tere hommikust!
Naeratavad näod.
Ja kõik saavad
Lahke, usaldusväärne...
Mai tere hommikust
Kestab õhtuni!

Tervitasime üksteist ja avaldasime tunnisoovi teie lauanaabrile.

Nad tervitavad üksteist ja avaldavad oma tunnisoovid lauanaabrile.

Kodutööde kontrollimine

Mida huvitavat sa oma kodu kohta teada said?

Käsitletakse töövihiku ülesande nr 3 lk 10 täitmise tulemusi.

Õpilased näitavad fotosid ja joonistusi, loevad jutte. Esitage küsimusi, vastake klassikaaslaste küsimustele. Anna väärtushinnang nende töö kohta, kas see oli huvitav nii neile kui ka täiskasvanutele.

Motivatsioon ja eesmärkide seadmine

Teie laual on ümbrikud. Eemaldage geomeetrilised kujundid. Nimetage need. Tehke neist paarid.

Kasutades neid jooniseid töövihiku lk 14, ülesande nr 2, sulgege paarispildid. Koostage viimane paar ise, järgides pakutud mustrit.

(esimene ja viimane lõik)

Arutage ja leppige kokku, kuidas nad tabelit täidavad.

Õpilased hindavad inimeste suhtumist ümbritsevasse maailma. Laste tehtud järeldused esitatakse klassi üldarutelule. Lapsed räägivad välja ja põhjendavad oma seisukohta.

Õpilased räägivad.

Näited õpilastest.

Järeldused ja kokkuvõte

Mida sa õppisid? Mida sa õppisid?

Tunni järeldusi võrreldakse kokkuvõttega õpikus lk 17.

Õpilased teevad õpitud materjalist järeldusi,

Saavutuste jälgimine ja hindamine

Küsimuste kontrollplokk õpikus lk.17.

Õpilased vastavad viimastele küsimustele.

Kodutöö

Õpik lk 14 - 17; töövihiku lk 15 ülesanded nr 4 ja nr 5.

Lapsed tõusevad õpetaja juhendamisel püsti, panevad vaimselt paremale peopesale teadmised, millega nad tundi tulid, vasakule - need, mille nad tunnis said. Õpetaja käsul ühendatakse peopesad plaksutamiseks (teadmised ühendatakse) ning lapsed ütlevad tunnis tehtud töö eest kooris endale ja ümbritsevatele „aitäh“.